نکات مهم انتخاب هود مورب آشپزخانه

انتخاب هود مورب برای آشپزخانه نیازمند رعایت نکات مهمی است.برای آشنایی بیشتر با نکات مهم انتخاب هود مورب آشپزخانه به ذکر برخی مسایل مهم  پرداختیم. با توجه به آن ها در آینده رضایت بیشتری از انتخاب خود خواهیم داشت.

اندازه ی هود مورب را متناسب با اجاق انتخاب کنید

در نکات مهم انتخاب هود مورب آشپزخانه به هماهنگی بین اندازه ی اجاق گاز و هود آشپزخانه توجه نمایید. نصب یک هود کوچک بالای اجاق بزرگ علاوه بر اینکه عدم تناسب در شکل ظاهری به وجود می آورد. میزان مکش کافی را نیز به ما نخواهد داد. پس برای یک اجاق ۹۰ سانتی یک هود ۹۰ سانتی متری انتخاب کنید.

اندازه ی هود مورب

باز کردن درب هود مورب باعث مکش بهتر می شود.برای مکش بهتر هود مورب پیشنهاد می کنیم که درب آن را هنگام استفاده باز کنید. باز و بسته کردن درب هود های دارای جک برقی در برخی از مدل های موجود با سهولت بیشتری انجام می شود. زیرا  به وسیله ی ریموت کنترل هدایت می شوند.

کاهش هزینه ها با انتخاب هود مورب کم مصرف

مصرف برق را فراموش نکنید و اولویت را به هود های مورب کم مصرف اختصاص دهید. هودهای مورب کم مصرف دارای گرید A هستند.

از انتخاب هود مورب سفید نترسید

بسیاری از خریداران علاقه مند به خرید یک هود مورب سفید رنگ به دلیل نظافت بیشتر این هود ها از خرید صرف نظر می کنند. این نکته را به خاطر داشته باشید که شاید لوازم سفید رنگ نیاز به نظافت بیشتر دارند اما به همان اندازه مواد شوینده ی مخصوص به آن ها در بازار وجود دارد. پس با یک هود مورب سفید زیبایی آشپزخانه ی خود را دوچندان افزایش دهید.

به داکت هود مورب توجه کنید

ممکن است پس از نصب کابینت های آشپزخانه متوجه شویم که مکان قرار گیری هود باید بالاتر یا پایین تر باشد. مسئله ای است  حل کردن آن جز در هود های مجهز به داکت امکان پذیر نمیباشد.پس هنگام خرید اولویت را به هود های مورب مجهز به داکت اختصاص دهید.

تجربه ی هوای پاک با تولید یون مفید

یک قابلیت بسیار جالب در برخی از هود های مورب امکان تولید یون مفید است. یون های مفید به ذرات مسموم معلق در محیط چسبیده و حجم آلاینده ها را در منزل کاهش می دهند. انتخاب هود توربولاین با این مزیت باعث افزایش انرژی و هوشیاری در افراد خانواده خواهد شد.

برای افزایش طول عمر موتور به نظافت فیلترها توجه کنید

فیلترهای هود به عملکرد بهتر آن کمک می کنند. فیلتر هود طول عمر موتور هود را افزایش خواهد داد . اگر هود مورب مورد پسند شما دارای فیلتر آلومینیومی است برای نظافت آن از آب ولرم و صابون یا مواد شوینده ی ملایم استفاده کنید.

کاهش گرد و غبار در منزل با نصب فیلتر زغالى

همچنین در برخی از هودهای توربولاین امکان نصب فیلتر زغالی یا کربنی سیاه و سفید وجود دارد. این فیلتر ها برای جذب گرد و خاک موجود در منزل بسیار مناسب هستند. اگر در شهرهای بزرگ و آلوده زندگی می کنید فیلتر زغالی را فراموش نکنید.از طرفی ممکن است فیلتر های ذغالی کارایی  هود ها را پایین بیاورند.حتما در انتخاب هود به این نکته توجه داشته باشید.

توجه به گارانتى و خدمات پس از فروش

آخرین نکته ای که در رابطه با خرید هودهای زاویه دار یا مورب وجود دارد گارانتی و خدمات پس از فروش آن ها است. دادن این امکانات از سوی تولید کننده نشانگر اطمینان او از کیفیت کالای عرضه شده است پس برای خرید ضمانت را به خاطر داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X