بهترین نکاتی که می بایست برای چیدمان شیک لوازم آشپزخانه بدانید

چیدمان صحیح و اصولی لوازم آشپزخانه، به خصوص برای مادران و بانوانی که ساعت ها وقت خود را برای کار کردن در آشپزخانه صرف می کنند، موضوعی بسیار مهم به حساب می آید. چیدمان صحیح وسایل آشپزخانه، مزیت های مختلفی دارد. به عنوان مزیت اول، نمای آشپزخانه شما بسیار زیبا و مرتب نشان داده می شود. به عنوان مزیت دوم، وقتی همه چیز سرجای خودش قرار گرفته باشد، دیگر نیاز نیست ساعت ها وقت خود را برای پیدا کردن یکی از لوازم آشپزخانه صرف کنید. به عنوان مزیت سوم و شاید مهم تر از بقیه، با چیدمان درست لوازم آشپزخانه، از خطرات و آسیب های احتمالی که ممکن است در هنگام به کارگیری وسایل برقی بوجود آیند، جلوگیری کرده اید. در ادامه سعی داریم مهم ترین نکاتی که می بایست در ارتباط با چیدمان شیک وسایل آشپزخانه بدانید را معرفی خواهیم کرد.

/۱ به وسایلی که در آشپزخانه خود دارید نگاه کنید و در مورد آن وسیله از خود بپرسید که آخرین بار چه وقتی از آن استفاده کرده اید. اگر نتوانید پاسخ مشخصی برای آن وسایل آشپزخانه خود پیدا کنید، نبایست در بیرون گذاشتن آن وسیله از چیدمان آشپزخانه خود درنگ کنید. در پرسیدن اولین سوال، شما را راهنمایی می کنیم! آخرین باری که از ساندویچ ساز استفاده کرده اید چه موقعی بوده است؟ اگر پاسخ مشخصی ندارید، این وسیله را از دکوراسیون آشپزخانه خود کنار بگذارید.

۲٫ هر وسیله ای که احساس می کنید اضافه است و به آن نیاز ندارید را جمع کرده و در داخل کابینت ها قرار دهید. ازجمله این وسایل می توانیم به مخلوط کن، آبمیوه گیری، ساندویچ ساز و توستر اشاره کنیم. اگر فکر می کنید استفاده چندانی از هر کدام از وسایل اشاره شده ندارید، آن ها را جمع کرده و در جای مناسبی در داخل کابینت ها قرار دهید.

۳٫ مثلث طلایی را در چیدمان استاندارد لوازم آشپزخانه جدی بگیرید. یخچال فریزر، اجاق گاز و سینک ظرفشویی هر کدام در گوشه ای از این مثلث قرار می گیرند. بر اساس این مثلث، یخچال فریزر را نزدیک به ورودی آشپزخانه قرار دهید. محل قرارگیری اجاق گاز را نزدیک به محل غذاخوری انتخاب کنید. حال اگر اجاق گاز و یخچال فریزر را در محل مناسب خود قرار داده باشید، بر اساس مثلث طلایی می توان محلی را برای قرارگیری سینک ظرفشویی و در فضای میان اجاق گاز و یخچال فریزر انتخاب کنید. اگر فضای آشپزخانه شما کوچک است و نمی توانید اصل مثلث طلایی را رعایت کنید، سعی کنید که حدالامکان، یخچال فریزر نزدیک به اجاق گاز و یا سینک نباشد. رطوبت و گرما، طول عمر یخچال فریزر را به طور قابل توجهی کاهش خواهد داد.

۴٫ اگر فضای آشپزخانه شما جوابگو است، دکوراسیون آشپزخانه خود را به دو قسمت تقسیم کنید. قسمتی را برای رفت آمد اعضای خانواده و قسمت دیگر را برای پخت و پز اختصاص دهید. یخچال فریزر در قسمت اول و اجاق گاز و سینک ظرفشویی در سمت دومی که درنظر گرفتید، قرار خواهند گرفت.

۵٫ یکی از مهم ترین وسایلی که محل قرارگیری آن در آشپزخانه از اهمیت شایانی برخوردار است، مایکرویو می باشد. محل قرارگیری این وسیله زمانی در خانه شما دارای اهمیت دوچندان است که صاحب کودک و یا نوزاد باشید.

۶٫ همه چیز در آشپزخانه، می بایست در دیدرس شما باشد. احتمالاً شما نیز شنیده باشید که از قدیم گفته اند هر آنچه که دیده نشود، کاربردی ندارد. یکسری از وسایل آشپزخانه هر روز به کارتان می آیند و بیشترین استفاده را از آن ها دارید. این دسته از وسایل که با آن ها بیشتر سر و کار دارید را در دسترس قرار دهید. رعایت این اصل باعث خواهد شد تا کابینت ها و فضای آشپزخانه شما بی دلیل شلوغ نشود.

۷٫ فضای کنار سینک و فضای کنار اجاق گاز، دو فضا در آشپزخانه می باشند که می بایست خلوت باشند. از فضای خلوت کنار سینک ظرفشویی می توانید برای چیدن ظروف و تمیزکاری استفاده کنید. همچنین استفاده بهینه از فضای خالی اطراف اجاق گاز نیز دارای اهمیت است. لوازم و مواد غذایی پخت و پز را در این قسمت قرار می دهید. همچنین باید درنظر داشت که اطراف اجاق گاز در معرض پاشیده شدن روغن و همچنین انواع مایعات قرار دارد. بنابراین، از قرار دادن هر وسیله ای در اطراف اجاق گاز که تمیز کردن آن برایتان مشکل باشد، پرهیز کنید.

خوشحال می شویم شما نیز مهم ترین ترفندها و نکاتی که برای جاگیری مناسب وسایل آشپزخانه بکار گرفته اید را برای ما ارسال کنید تا به اشتراک بگذاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X